24 | 07 | 2019

WIELKANOCNE WARSZTATY MYDLARSKIE W PRZEDSZKOLU W KRZYŻOWICACH

Dnia 27 marca w Przedszkolu w Krzyżowicach odbyły się WIELKANOCNE WARSZTATY MYDLARSKIE, które prowadziła firma Mydlinka z Opola. Dzieci samodzielnie wykonywały mydełka glicerynowe w wybranym przez siebie kształcie, kolorze oraz zapachu. Każdy mógł wybrać sobie obrazek, kolor brokatu, który następnie zatapiał w mydle. W czasie, gdy gotowe mydełka zastygały dzieci puszczały mydlane bańki oraz zamieniały się w aktorów i stworzyły inscenizację „Jak to się dzieje, że mydło myje?”.
Zabawa była wspaniała, niezwykle twórcza, rozwijająca kreatywność oraz zdolność manualną.
Już wkrótce wykonane mydełka będą wielkanocnym i pachnącym upominkiem dla najbliższych.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk